Kuidas planeerida StaffLogicus teeninduspunktide töögraafikuid, kui töötajad liiguvad teeninduspunktide vahel?

Teeninduspunktide all võib ka mõelda ettevõtte erinevate kaupluste, osakondade peale, kus töötajad töötavad tavaliselt ühes kuni paaris asukohas, kuid asenduste korral liiguvad ka mujale.

Sellisel juhul oleks SaffLogicus mõttekas lisada kõik sama piirkonna töötajad ühe osakonda (nt Tallinn ja Tartu) alla ning erinevad teeninduspunktid kirjeldada meeskondadena.

StaffLogic on arendatud nii, et töötaja saab töölepingu järgi kuuluda korraga ainult ühte osakonda, kuid samaaegselt võib töötaja olla mitme erineva meeskonna liige.

Seega kui teeninduspunktid on kirjeldatud meeskondadena, saab töötajat määrata kõikidesse meeskondadesse, kus ta aegajalt või tavaliselt töötab.

Töötajate töögraafikut saab filtreerida nii osakonna kui ka meeskondade järgi ehk programmist on lihtne välja võtta terve piirkonna töögraafikut (nt kogu Tallinna prk) või ainult teatud teeninduspunkti töögraafikut (meeskonna järgi filtreerides).

Oletame, et Tallinna piirakonna teeninduspunktid asuvad Kristiines, Ülemistel, Rocc al Mares, Järvel ja Lasnamäel. Kristiine teeninduspunkti töötaja haigestub ja eelkõige soovib planeerija leida asendust Ülemiste teeninduspunkti vabade töötajate hulgast.

Sellisel juhul saaks StaffLogicu töögraafikut filtreerida nii, et graafikusse valitakse Kristiine ja Ülemiste meeskondade graafikud. Kui Ülemistel leidub sobiv vaba töötaja saab temale lohistada haigestunud töötaja töövahetuse.

GraafikuFilter

Kui Ülemiste teeninduspunktis sobivad töötajat ei leidu on kasutajal võimalik osakonna järgi filtreerida kogu Tallinna piirkonna töögraafik ja otsida siis sobivad asenduskandidaati, kellele vajalik vahetus määrata.

Kui asendustöötaja ei ole määratud vastava meeskonna liikmeks (nn erakordne asendamine võõras teeninduspunktis), siis asendatava meeskonna töögraafikus kuvatakse ta ikkagi välja, kui töögraafiku filtris on valitud linnuke „Meeskonna vahetuse töötajad“.

Samuti peab sellisel juhul olema defineeritud igale meeskonnale ehk teeninduspunktile oma vahetuse mallid.

Igale teeninduspunktile on soovituslik defineerida oma vahetuse mallid, sest siis on võimalik igale teeninduspunktile määrata:

 • Nädalapäevade lõikes, mitu töötajat just seal töötama peab (nt esmaspäevast – reedeni 3 töötajat ja laupäeval – pühapäeval 4 töötajat)
 • Milline oskus peab töötajal olema just selles teeninduspunktis teatud vahetuses töötamiseks (nt Lasnamäe piirkonnas vene keele oskus ja sadama piirkonnas soome või inglise keele oskus)

Samuti võimaldab täpselt kirjeldatud vahetuste struktuur kasutada töögraafikute automaatset planeerimist (arvuti genereerib töögraafiku, mida kasutaja saab vajadusel käsitsi muuta).

Iga teeninduspunkti kõik töövahetused võiksid olla  tähistada teatud värviga. Sellisel juhul kui töötaja töötab mitmes erinevas teeniduspunktis on hea eristada värvi järgi, mis punktis ta parasjagu tööl on (nt Ülemiste omad rohelistes toonides ja Kristiine vahetused sinistes toonides).

Kui teeninduspunktis on keerulisemad mehituse nõuded, nt esmaspäevast reedeni tööl 3 töötajat, kellest 2 peavad oskama vähemalt kassas töötada ja vähemalt üks töötaja peab oskama saalis töötada, siis tuleks neile oskusnõuetele defineerida erinevad töövahetuse mallid:

 • E-R kassa töötaja töövahetuse mall, kus mehituse nõuded esmaspäevast reedeni 2 ja oskuse nõue „kassa“.
 •  E-R saali töötaja töövahetuse mall, kus mehituse nõue esmaspäevast reedeni 1 ja oskuse nõue „saal“.

Alati võib mõlemasse vahetuse planeerida töötajaid, kes oskavad nii kassas kui ka saalis töötada, kuid töögraafiku kontroll kontrollib, et ei planeeritaks olukorda, kus kõik töötajad oskavad ainult saalis töötada või vastupidi ainult kassas.

 

Automaatse planeerimise tööle seadistamine:
Eeldused:

 • Töötajate planeerimise meetodiks on määratud „Automaatne“ (Ava töögraafiku menüüs „Veerud“ loetelu ja lohista graafikusse „Planeerimise meetod“ veerg. Sellel veerul klikkides on võimalik muuta vajadusel töötaja planeerimise meetodit. Mitme töötaja korraga muutmiseks valida töötajad hoides all „Shift“ klahvi, teha valitud töötajate planeerimise veerul parem klikk ning valida menüüst „Muuda planeerimise meetodit“. Samuti näeb töötaja planeerimise meetodit töötaja detailvaate all Lepingud kaardil)
 • Töötajale on määratud kõik oskused, mille järgi käib planeerimine (nt keelte oskused, kassas, saalid töötamise oskus).
 • Töötajale on määratud meeskonnad, kus ta tavaliselt töötab (juhul kui teeninduspunktid on kirjeldatud meeskondadena). Töötajaid ei pea määrama meeskondadesse, kus ta teeb erakordseid ja ootamatuid asendusi.
 • Igale teeninduspunktile on defineeritud oma töövahetuse mallid.
  • Automaatselt planeeritavate mallide vahetuse tüüp on „Automaatne“
  • Vahetuse mallile on määratud mehituse nõuded (ehk nädalapäevade lõikes kirjeldatud mitu inimest peab vastavas vahetuses töötama. Kui riigipühal toimub töö nagu tavalisel nädalapäeval, siis eraldi riigipüha valima ei pea. Kui riigipühal on teissugused nõuded, nt tööd ei toimu, siis tuleb valida ka riigipüha päev ja määrata täpselt 0 töötajat nõutud. Kui teatud nädalapäev on valimata, siis võib sinna käsitsi tööle planeerida suvalise arvu töötajaid ja töögraafiku kontroll ei kontrolli sellel päeval mehituse nõudeid.)
  • Vahetuse mallil on määratud oskusnõuded, mida töötaja peab omama, et teda võiks vastavasse vahetusse tööle planeerida (nt peab töötaja oskama inglise keel ja võimeline kassas töötama).
  • Vahetuse mall on seotud meeskonnaga (juhul kui teeninduspunktid on kirjeldatud meeskondadena).

Käivitamine:

 • Töötajate töögraafiku menüü punkt „Koosta graafik“. Avanevas detailvaates vajutada veelkord „Koosta graafik“.
 • Enne töögraafiku automaatset planeerimist on soovituslik vastavasse kuusse sisse kanda kõik teadaolevad puhkused, haigused ning käsitsi lisada töövahetused, kus töötaja kindlasti tahab töötada. Selleks, et automaatne planeerimine ei muudaks käsitsi lisatud töövahetuste asukohta, tuleks need eelnevalt ära kinnitada.
 • Kui enne planeerimist on teada perioodid, kus töötaja soovib kindlasti vaba aega (nt arsti juurde minek), siis lisada nendele perioodidele range piirang

Arvuti poolt soovitatud asendaja leidmine

 •  Töövahetusele, millele soovitakse asendajat leida teha paremklikk ja valida menüüst “Otsi asendajat“.
 • Kui programm koheselt kandidaate ei leia, siis valida „Kuva kõik töötajad“. Sellisel juhul pakub programm vasteks ka neid vabu töötajaid, kellel üks või teine tingimus saab rikutud (nt igapäevade/nädalane puhkeaeg või ei oma ta kõiki vajalikke oskusnõudeid jne).
 • Kui sobiv kandidaat on leitud, siis valida vastav rida ja vajutada „Asenda“.

 

 

This entry was posted in StaffLogic nipid ja trikid and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>